Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 Niedziela Zwykła 19 lutego 2023 r.

 1. Dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo w duchu wynagrodzenia za grzechy. Po południu adoracja wg następującego porządku:

– godz. 14.oo – adoracja prywatna

– godz. 15.oo – adoracja niewiast

– godz. 17.oo – adoracja mężczyzn (o 1730 nieszpory śpiewane)

 1. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 7.oo do 9.oo będzie adoracja prywatna. (nie ma Mszy św. o godz. 8.oo). Od godz. 9.oo adoracja wg. następującego porządku:

godz.09.oo – z Oś. Westerplatte

godz.10.oo – z Oleśnicy

godz.11.oo – z Gruszowa Małego

godz.12.oo – z Bagienicy

godz.13.oo – z Rudy – Zazamcza

godz.14.oo – z centrum Dąbrowy i Podkościela

godz.15.oo – z Oś. Kościuszki

godz.16.oo – dzieci ze Szkoły Podstawowej

godz.17.oo – młodzież ze Szkół Średnich i wierni z Os. Domków Jednorodzinnych

Bardzo prosimy, by przez pierwsze pół godziny adoracje poprowadzili Zelatorzy i Zelatorki Żywego Różańca, drugie pół godziny niech wypełni adoracja w ciszy. Na zakończenie nabożeństwa 40 godzinnego będą nieszpory o godz. 17.3o a po nich Msza św. z kazaniem.

 1. W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 6.oo, 7.oo, (w starym kościele) o 8.oo, 9.3o, 16.oo, 18.oo. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd posypywania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Składka na tacę będzie na cele charytatywne.

 2. W środę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które będzie głosił ks. Stanisław Kłyś, wikariusz z Krościenka nad Dunajcem. W czwartek, piątek i sobotę nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 6.3o w starym kościele i 8,oo, 18.oo w kościele parafialnym. Młodzież, szczególnie bierzmowana w tym roku, ma obowiązek uczestnictwa w spotkaniu rekolekcyjnym w piątek o godz. 19.oo w starym kościele. Program rekolekcji jest podany na tablicy ogłoszeń i stronach parafii. W piątek i sobotę składka na tacę będzie przeznaczona na cele rekolekcyjne.

 3. W związku z rozpoczynającym się Wielkim Postem, zwracamy się do wszystkich z apelem o pogłębienie życia duchowego; o udział w adoracji wieczystej, o zaangażowanie się w wielkopostne praktyki postu, modlitwy i jałmużny oraz udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.

 4. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielkopostną Godzinę Miłosierdzia, która będzie prowadzona przez cały Wielki Post codziennie o godz. 15.oo.

 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w piątek:

dla dzieci szkolnych o godz. 16.3o

dla dorosłych o 17.3o

dla młodzieży w starym kościele o godz. 19.oo.

 1. Gorzkie Żale w starym kościele o godz. 14.3o oraz o 17.oo w kościele parafialnym.

 2. Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w czwartek po mszy wieczornej.

 3. Zachęcamy do czytelnictwa dobrej prasy katolickiej. Dzisiejszy numer „Gościa” wprowadza w zaczynający się Wielki Post. Uwrażliwiamy wszystkich, którzy zabierają prasę, by uczciwie złożyli stosowną ofiarę. Dziękujemy.

 4. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Leszek Kogut (pogrzeb we wtorek o godz. 14.oo). „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.