Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA ZWYKŁA 12 lutego 2023 r.

 1. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, prosimy o włączenie się w dniu dzisiejszym w zbiórkę ofiar do puszek przed kościołem na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 2. Dziękujemy serdecznie za ofiary na inwestycje parafialne w wysokości 29 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3. W liturgii kościoła we wtorek będziemy przeżywać święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 4. We wtorek nowenna do miłosierdzia Bożego a środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o, w piątek o 15.oo godzina miłosierdzia. Potwierdzeniem naszej wiary w skuteczność modlitwy nowennowej są składane podziękowania i prośby, nie tylko za zmarłych, ale również w innych intencjach, np. z okazji rocznicy ślubu, urodzin, imienin, czy w innych ważnych potrzebach. Dlatego zachęcamy do ożywienia praktyki składania na piśmie intencji modlitewnych, które później przedstawiamy Bogu we wspólnej modlitwie na nowennie, w czasie nabożeństwa i Mszy św.
 5. W czwartek zapraszamy młodzież klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie formacyjne: o godz. 17.oo w domu parafialnym, o 17.3o spowiedź, o 18.oo Msza św.
 6. Nasza parafia włączy się w drugą edycję akcji „Paczka dla Ukrainy”. Wykaz produktów, które powinny znaleźć się w paczce jest umieszczony na ulotce znajdującej się na stoliku za ławkami. Osoby, które chcą się włączyć w tę pomoc prosimy o zabranie ulotki i kierowanie się podanymi wskazaniami. Produkty można będzie składać od najbliższego poniedziałku do soboty włącznie w godz. 8.oo-11.oo i 14.oo – 17.3o w domu parafialnym na parterze.
 7. W najbliższą sobotę nasza parafia ma wyznaczony diecezjalny dzień adoracji eucharystycznej, prosimy parafian o włączenie się w adorację w dowolnej godzinie. Ciągle zachęcamy nowych parafian do podjęcia adoracji wieczystej, choćby na czas określony.
 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Kazimierza Szałaja proboszcza parafii pw. św. Michała w Sokalu na Ukrainie. Zwracamy się z prośbą o wsparcie ofiarami do puszek jego posługi duszpasterskiej.
 9. Prosimy nie parkować samochodów przed garażami przed plebanią i nie zastawiać drogi wyjazdowej z terenu plebani.
 10. Prosimy o zainteresowanie się prasą katolicką. Wszystkich, którzy zabierają prasę ze stolika za ławkami lub inne wyłożone publikacji, prosimy o złożenie stosownej opłaty do umieszczonej tam puszki.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Henryka Byk z ul. Szarwarskiej, śp. Maria Biedak z ul. Warszawskiej (pogrzeb dziś o godz.14.3o), śp. Maria Starzyk z ul. Żabieńskiej (pogrzeb w środę o godz.15.oo). Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.