OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2024r.

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który jest okazją do refleksji nad ogromnym wpływem tych środków na kształtowanie naszego myślenia i postaw, oraz nad świadomym i odpowiedzialnym korzystaniem z mediów.
  2. Dziś rozpoczyna się też Tydzień Wychowania Katolickiego.
  1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na kolejny koncert organowy w wykonaniu Pana Wojciecha Miśkowicza z Krakowa. W programie utwory m.in. Jana Sebastiana Bacha i innych. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
  2. W liturgii najbliższego tygodnia będziemy przeżywać:

■ poniedziałek – św. Korneliusza i Cypriana

■ środa – Święto Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej

■ piątek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich

■ sobota – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

1. W każdy poniedziałek o godz. 17.oo do końca roku odmawiana jest modlitwa za Ojczyznę.
  2. Dziś ofiarami do puszek wspieramy UPJP II w Krakowie i Tarnowie.
  3. Ksiądz proboszcz zaprasza członków Rady Parafialnej na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się I Spowiedzi i Komunii św. będzie w czwartek 19 września po Mszy o godz. 18.oo w kościele parafialnym. Obecność obowiązkowa.
  5. Spotkanie członków Akcji Katolickiej będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  6. W przyszłą niedzielę do Szczepanowa udaje się diecezjalna pielgrzymka o charakterze przebłagalnym za grzechy przeciwko trzeźwości.
  1. Nie przechodźmy obojętnie obok prasy katolickiej. Dziś w Gościu o tym, jakie zasady prawne regulują obecność krzyża w przestrzeni publicznej w poszczególnych państwach europejskich. Są również do nabycia Kalendarze Rolników na rok 2025.