Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dekanat dąbrowski „wybierzmowany”

„Czy wiesz w co tak naprawdę wierzysz? Czy umiałbyś wyjaśnić wiarę w Eucharystię osobie z innej wiary i kultury?” – pytał Biskup Leszkiewicz udzielając sakramentu bierzmowania naszej Młodzieży 18 maja 2021 roku. Następnie Biskup zachęcał do odkrywania znaczenia sakramentu Eucharystii.

W dniach 17 i 18 maja młodzież z naszego Dekanatu otrzymała sakrament bierzmowania z rąk Biskupa Leszka Leszkiewicza. Z racji „ograniczeń pandemicznych” w poniedziałek (17 maja) bierzmowani byli młodzi z okolicznych Parafii, natomiast we wtorek (18 maja) sakrament otrzymała dąbrowska młodzież. W sumie z naszej Parafii do sakramentu bierzmowania przystąpiły 103 osoby. Módlmy się, by we wszystkich, którzy otrzymali bierzmowanie wzrastała łaska wiary.