Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wszystkich Świętych

1   listopada 2021 r.

 

  1. Dziś czcimy wszystkich świętych, którzy po zakończeniu ziemskiej pielgrzymki cieszą się chwałą w Królestwie Niebieskim. Msze św. przed południem wg porządku niedzielnego. Ostatnia msza w kościele parafialnym o godz. 12.3o. Po południu o godz. 14.oo w kaplicy na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych Parafian. Po Mszy wyruszy procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. O godz. 17.3o w kościele cmentarnym będą modlitwy za zmarłych wypominanych, a o godz. 18.oo Msza św. wieczorowa. Wznowienie adoracji wieczystej o godz. 19.oo.
  2. W dniu dzisiejszym alumni tarnowskiego Seminarium Duchownego oraz lektorzy i kandydaci do bierzmowania zbierają ofiary na rzecz Seminarium przy bramach cmentarza parafialnego. Prosimy o wsparcie tej zbiórki.
  3. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz.: o 6.oo, 7.oo (stary i nowy kościół) 8.oo i 18.oo.
  4. Od dnia dzisiejszego przez cały miesiąc listopad można odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, nabożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  5. Składamy podziękowania za ofiary mszalne oraz za ofiary składane na wypominki. Bóg zapłać. Nowe wypominki całoroczne będą czytane od czwartej niedzieli listopada przed Mszą o godz. 7.oo w starym kościele, oraz przed Mszą o godz. 9.3o, 12.3o, 16.oo w kościele parafialnym. Wypominki jednorazowe będą czytane przez cały listopad w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.3o.