OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023r.

1. W niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Wobec wyraźnego spadku powołań modlitwa w tej intencji nabiera szczególnej aktualności.
  2. Dzisiaj o godz. 12.oo i 14.oo Msza św. z okazji I Komunii. Z tego względu nie ma Mszy św. z godz. 13.oo.
  3. W dniu jutrzejszym Msze I komunijne o godz. 11.oo i 13.oo. Przerwa
    w adoracji jutro w ciągu dnia do godz. 19.oo.
  4. Kancelaria parafialna w poniedziałek i środę będzie nieczynna.
  5. Od wtorku do piątku będą się odbywały spotkania dla dzieci z okazji „Białego Tygodnia”.
  6. W środę obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 6.oo, 7.oo w starym kościele, o 8.oo i 9.3o oraz 18.oo.
  7. Msza św. w int. Ojczyzny od Samorządu Gminnego i Powiatowego w środę o godz. 9.3o. Po Mszy św. uroczystość patriotyczna i złożenie kwiatów pod pomnikiem w parku.
  8. Z okazji zbliżających się uroczystości, kierując się miłością do Ojczyzny wywieśmy w naszych domach i mieszkaniach flagi państwowe.
  9. Nabożeństwo majowe w kościele parafialnym od dziś o godz. 17.3o,  w starym o 19.3o.
  10. W czwartek wspominamy św. Floriana, patrona Strażaków, z tej okazji Msza św. w intencji Straży Pożarnej będzie odprawiona o godz. 18.oo.
  11. Spowiedź przed I Piątkiem: dla dzieci w środę od godz. 17.oo, dla młodzieży w czwartek od godz. 17.oo. Msze św. w I Piątek o godz.6.oo, 7.oo, 16.oo dla dzieci i  18.oo oraz o godz. 19.oo dla młodzieży w starym kościele.
  12. Godzina miłosierdzia w piątek o 15.oo.
  13. W sobotę przypada święto św. Filipa i Jakuba Apostołów.
  14. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
    o godz. 7.oo. W czasie nabożeństwa zmiana różańcowa.
  15. Trwają prace przy kościele parafialnym. Będziemy wdzięczni za wsparcie tych prac ofiarami na tacę inwestycyjną w przyszłą niedzielę. Bóg zapłać.
  16. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w parafii ks. Daniela Kułakowskiego duszpasterza w Bałcie na Ukrainie, który przybliży nam sytuację Kościoła i katolików na tym terenie. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć jego działalność.
  17. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”; prasa jest do nabycia w zakrystii i w kiosku parafialnym. Na stoliku za ławkami jest darmowy numer gazety „Dobre Nowiny”.
  18. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Bronisława Kopeć z Oleśnicy, śp. Krzysztof Kmieć z ul. Grunwaldzkiej. Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.