Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

Ponowienie aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

27 lipca 1920 roku na Jasnej Górze Episkopat Polski dokonał poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Akt ten ponowiono rok później w Krakowie, w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy okazji konsekracji świątyni.

11 czerwca 2021 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę tego wydarzenia. Mszy św. będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który dokona także odnowienia aktu. W Eucharystii wezmą udział biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w dniach od 11 do 12 czerwca 2021 r. na terenie Archidiecezji Krakowskiej.

Z tej racji Biskupi Polscy przygotowali List Pasterski, który odczytano w niedzielę 6 czerwca 2021 roku we wszystkich Parafiach w Polsce:

LIST PASTERSKI EPISKOPATU POLSKI W SETNĄ ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA NARODU POLSKIEGO NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA