OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 NIEDZIELA  ZWYKŁA 6 PAŹDZIERNIKA  2024 R.

1. Dziś procesja różańcowa wokół kościoła o godz. 17.oo. Z tej racji nie ma dziś nabożeństwa różańcowego w starym kościele.
  2. Dziękujemy serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary na inwestycje parafialne. W listopadzie rozpoczniemy remont przeciekającego dachu na domu parafialnym i remont dzwonnicy. Dziękujemy p. Kazimierzowi Burzec za nieodpłatny przywóz ziemi na budynki gospodarcze. Bóg zapłać. Dziękujemy p. Henrykowi Nadolskiemu za nieodpłatne wykonanie wielu prac przy kaplicy cmentarnej, przy budynku gospodarczym przy starym kościele i wewnątrz starego kościoła oraz za prace przy garażach i budynkach gospodarczych. Bóg zapłać.
  3. Rodziców i dzieci przygotowujące się do 1 spowiedzi i komunii św. zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w czwartek 10 października o godz. 17.3o.
  4. W piątek o godz. 19.oo nabożeństwo Grupy Modlitewnej O. Pio.
  5. W niedzielę za tydzień zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. oo. Z tej racji nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.3o.
  6. W przyszłą niedziele będzie liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Z tej okazji wspieramy ofiarami do puszek Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
  8. Ponawiamy prośbę o przekazanie złota albo pieniędzy na korony dla obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem z kościoła Wszystkich Świętych. W tej chwili, po dwóch tygodniach zbiórki, złoto o wadze 15 gramów złożyło 13 osób. Korony mają ważyć ok 400 gramów. Fundacja złotych koron będzie znakiem i dowodem naszej miłości do Maryi, wdzięczności za Jej opiekę i wiary w Jej wstawiennictwo. Liczymy na ofiarność parafian na ten piękny cel. Ofiarodawcom, po odnowieniu obrazu i wykonaniu koron przekażemy pamiątkowe cegiełki z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem.
  9. Zbliża się miesiąc listopad w którym szczególnie pamiętamy o zmarłych. Wyrazem tej pamięci są również składane wypominki roczne lub listopadowe. Od kilku lat wzrasta liczba zmarłych wypominanych. Już w tym roku jest ponad 60 stron nazwisk odczytywanych przed mszami o godz. 8.oo. 9.3o i 16.oo w kościele parafialnym oraz przed Mszą o godz. 7.oo w starym kościele. W związku z tym już od lat jesteśmy zmuszeni do podziału wypominek na dwie grupy, które są odczytywane co drugą niedzielę, żeby zdążyć z ich odczytywaniem przed mszą. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji nawiązujące do wysokości stypendiów mszalnych ofiarowanych za zmarłych. Prosimy o czytelny zapis imion i nazwisk oraz o zaznaczenie, czy chodzi o wypominki roczne czy listopadowe.
  10. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Zofia Mateusiak z ul. Batalionów Chłopskich. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.