OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 NIEDZIELA ZWYKŁA 01.09.2024r.

1. Decyzją Biskupa Tarnowskiego zakończył posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Marcin Kawa i został skierowany do pracy w parafii Pasierbiec. Dziękujemy ks. Marcinowi za jego czteroletnią pracę katechetyczną i duszpasterską. Posługę w naszej parafii rozpoczyna ks. Paweł Herudziński, którego serdecznie witamy i życzymy mu błogosławieństwa Bożego i życzliwości parafian.
  2. Dziś o godz. 15.oo na cmentarzu parafialnym będzie odmówiony różaniec za ofiary II Wojny Światowej.
  3. Dziękujemy za ofiary składane dziś na inwestycje parafialne.
  4. Od jutra wracamy do powakacyjnego porządku Mszy św. w dni powszednie; msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.oo, 6.3o, 7.oo i 18.oo, w starym kościele o godz. 6.3o. W niedzielę wraca Msza św. o godz. 1300 w nowym kościele
  5. W poniedziałek Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla:

■ Liceum i Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego o godz. 8.oo w kościele parafialnym.

■ dla Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.oo w starym kościele.

■ dla Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 9.oo w kościele parafialnym.

■ dla Szkoły Podstawowej nr 3 o godz. 10.oo w kościele parafialnym.

1. W imię Boże rozpoczynajmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dlatego usilnie prosimy rodziców, by przypominali swoim dzieciom o codziennej modlitwie, udziale we Mszy św. niedzielnej, oraz o systematycznej spowiedzi z okazji I piątku.
  1. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży będzie w środę i czwartek od godz. 17.oo.
  2. W I Piątek Msze św. będą odprawione o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo (dla dzieci) i 18.oo oraz dla młodzieży o godz. 19.oo w starym kościele. W piątek odwiedziny chorych z Komunią św. Ks. proboszcz odwiedzi chorych w październiku.
  3. W sobotę nabożeństwo w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.oo.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia NMP, Patronki naszej diecezji. W czasie Mszy odbywa się poświęcenie ziarna
  5. W niedzielę o godz. 14.3o wyruszy parafialna pielgrzymka do Odporyszowskiego Sanktuarium. O godz. 17.oo będzie odprawiona Msza św. w intencji parafii. Będzie podstawiony autokar na parkingu przed kościołem o godz. 16.30. Będzie też możliwość powrotu autokarem po Mszy św. Program odpustu jest umieszczony na plakacie w gablocie.
  6. Od 4. października w naszej parafii rusza cykl ośmiu cotygodniowych spotkań dla małżonków, utrzymany w konwencji randki. Spotkania oparte są na dialogu między małżonkami. W następną niedzielę podamy szczegóły organizacyjne na ogłoszeniach oraz na plakatach.
  7. Akcja Katolicka dekanatu dąbrowskiego serdecznie zaprasza na jednodniową pielgrzymkę po ziemi małopolskiej i świętokrzyskiej w sobotę, 28 września. Program pielgrzymki i szczegóły w gablocie przed Kościołem.,
  8. Rzemieślnicy Cechu w dniu 7.09.24 organizują wyjazd autokarowy na 19 Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła i Przedsiębiorczości do Kalwarii Zebrzydowskiej. W drodze powrotnej zwiedzanie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Zapisy w biurze Cechu ul Rynek 35.
  9. Zachęcamy od nabycia i lektury „Gościa Niedzielnego” i prasy katolickiej.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Janina Kijak z os. Westerplatte, śp. Krystyna Myca z ul. Piłsudskiego. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.