19 NIEDZIELA ZWYKŁA 11 SIERPNIA 2024r.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na prace przy kościele parafialnym w ubiegłą niedzielę na tacę, jak również na konto parafialne przez 290 rodzin na kwotę 30 000 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy materialnie wspierają prowadzone przez parafię prace.
  2. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie we wtorek o godz. 18.oo.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe; Msze św. według porządku niedzielnego. W czasie Mszy św. odbywa się poświęcenie wiązanek ziół, zbóż i kwiatów w duchu dziękczynienia za szczęśliwe zbiory i błogosławieństwo w pracach polowych.
  4. W czwartkową Uroczystość wdowy konsekrowane i Rycerstwo Niepokalanej przed kościołem parafialnym będzie rozprowadzać wiązanki ziół i kwiatów, a dochód z nich będzie przekazany na misje ks. Pawła Dąbrowy.
  5. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej. Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za prowadzenie nowenny przygotowującej do Uroczystości Wniebowzięcia.
  6. W sobotę wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można zapisywać się na autobus do Częstochowy w ostatnim dniu pielgrzymki. Jeden autokar wyjeżdża o godz. 5.oo, drugi o godz. 7.oo na wejście pielgrzymki. Zapisy i opłata w kancelarii.
  7. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania tych, którzy nie mogą pójść pieszo poprzez łączność z pielgrzymami poprzez radio RDN, które będzie relacjonowało wydarzenia pielgrzymkowe.
  8. Polecamy dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” w którym szczególnie polecamy rozmowę z Przemysławem Babiarzem o pozasportowych aspektach olimpiady.
  1. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu oraz Gości do udziału w obchodach 104. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia 2024 r. w Dąbrowie Tarnowskiej. O godz. 18.oo w kościele parafialnym pw. NMP Szkaplerznej odprawiona będzie Msza Św. w intencji Ojczyzny, po której o godz. 19.oo na placu przed kościołem odbędzie się wspaniały koncert „15 sierpnia Powiat Dąbrowski Pamięta” – „Ludzie ptaki” w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.