18 NIEDZIELA ZWYKŁA 4 SIERPNIA 2024 r.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dziś na prace prowadzone przy parafii. Widać już efekty realizowanych robót przy budynkach gospodarczych. W dalszej kolejności zamierzamy istotnie zwiększyć miejsca parkingowe kosztem ogrodu plebańskiego. Troska o materialne funkcjonowanie parafii jest naszym wspólnym zadaniem i ambicją, ale też przynosi uzasadnioną satysfakcję, że razem tworzymy dobre dzieła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za pomoc w realizacji tego dzieła.
  2. W liturgii tygodnia:

■ wtorek – święto Przemienienia Pańskiego

■ czwartek – św. Dominika

■ piątek – św. Teresy Benedykty od Krzyża

■ sobota – święto św. Wawrzyńca

1. Nabożeństwo modlitewne Grupy św. Ojca Pio będzie w piątek o godz. 19.oo.
  1. Nasza parafia od dwóch lat jest jedną z tzw. parafii patronackich, które wspierają budujące się kościoły w diecezji. Z tej okazji w przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. Proboszcz z Chojnika, a my będziemy mogli wesprzeć jego pracę duszpasterską ofiarami do puszek.
  1. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na PPT na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-25 sierpnia. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w piątek 9 sierpnia o godz. 19.00 w kościele parafialnym p.w. Ducha Świętego w Żabnie.
  2. Rycerstwo Niepokalanej będzie prowadziło nowennę przed Uroczystością Wniebowzięcia Matki Bożej od wtorku o godz. 16.50 w pozostałe dni o godz. 17.2o.
  3. Ponawiamy prośbę do dysponentów grobów na cmentarzu parafialny o wypełnianie deklaracji dysponentów grobu i złożenie jej w kancelarii parafialnej.
  4. Polecamy dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” oraz inne tytułu prasy katolickiej.
  5. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu oraz Gości do udziału w obchodach 104. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia 2024 r. w Dąbrowie Tarnowskiej. O godz. 18.oo w kościele parafialnym pw. NMP Szkaplerznej odprawiona będzie Msza Św. w intencji Ojczyzny, po której o godz. 19.oo na placu przed kościołem odbędzie się wspaniały koncert „15 sierpnia Powiat Dąbrowski Pamięta” – „Ludzie ptaki” w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
  6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Andrzej Dykas z ul. Szarwarskiej, śp. Alfred Pasternak z ul. Piłsudskiego, śp. Jan Tabor z Gruszowa Małego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.