Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEK

Pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

Msza św. o godz. 18-tej a po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i możliwość adoracji przez całą noc.

WIELKI PIĄTEK

Pamiątka Męki i Śmierci Krzyżowej naszego Zbawiciela. Od godz. 6.oo do 9.oo adoracja prywatna Pana Jezusa w ciemnicy.
O godz. 9.oo Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych.

Od godz. 10.oo będzie adoracja wiernych z poszczególnych rejonów parafii – tak jak w czasie 40-to godzinnego nabożeństwa. Porządek adoracji podany jest na tablicy ogłoszeń; prosimy, by przez pierwsze pół godziny adoracja była prowadzona a przez drugie pół godziny – adoracja w ciszy. O godz. 17.3o Droga Krzyżowa, a o godz. 18.oo rozpoczną się ceremonie liturgiczne Wielkiego Piątku. Po ich zakończeniu adoracja Pana Jezusa przez całą noc.

WIELKA SOBOTA

Adoracja jak w Wielki Piątek. Od godz. 9.oo do 14.oo w kościele parafialnym będzie poświęcenie pokarmów oraz wody, którą zabieramy do naszych domów. W Oleśnicy poświęcenie pokarmów będzie o godz. 11-tej.

O godz. 20.oo rozpoczynają się Obrzędy Liturgiczne Wigilii Paschalnej, które zakończy procesja rezurekcyjna.