PODSUMOWANIE 2024 KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

W Niedzielę Palmową rozstrzygnięty został konkurs Palm Wielkanocnych tradycyjnie organizowany od wielu już lat pod patronatem Parafii oraz Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Celem Konkursu  jest kultywowanie regionalnych tradycji Wielkanocnych inspirowanych wiarą.  Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwali członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców Dąbrowa Tarnowska wraz z opiekunem             ks. Sławomirem Mrózkiem.

W Polsce od XI wieku istnieje zwyczaj święcenia palm. Do wykonania palm używa się roślin, wierzbowych bazi, bukszpanu, suchych traw i rozkwitających kwiatów i oczywiście kwiatów wykonanych z różnokolorowych bibuł. Z takich też materiałów zostały wykonane dąbrowskie palmy.

Komisja konkursowa w składzie: Józefa Duda, Anna Piotrowska, Bożena Nadolska-Walus, Joanna Pochroń i Barbara Smaś nie miała łatwego zadania oceniając prace. Po obradach jury wyłoniono laureatów w następujących kategoriach:

Rodzinne:

I miejsce – rodzina: Szkotaków,  Celińskich

II miejsce – rodzina: Duziów, Walusiaków, Zychów, Wronów, Aksamitów, Ciećków

III miejsce – rodzina: Kuziów, Lustofinów, Krawczyków

Wyróżnienia: rodzina: Bartulów, Kułagów, Barabasiów, Bielaszków

Indywidualne:

I miejsce – Janusz Taraska oraz Emilia Lustofin

II miejsce – Amelia Lustofin oraz Karolina Kawa

III miejsce – Natalia Duź, Mateusz Fido, Oliwia Barabaś

Wyróżnienia: Karolina Duź, Dawid i Bartosz Fido, akub rawczyk, Justyna Moździeż, Maja Ciećko, Filip Barabaś, Wiktoria Leżoń .

Zbiorowe:

I miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej

– Przedszkole nr 2 – Jerzyki, Motylki, Muchomorki – Dąbrowa Tarnowska

– Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 1 (Dom Dziecka)

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 (kl. 7c)

– Szkoła Podstawowa nr 3 (kl. 1b)

– Szkolny Klub Wolontariusza Szkoła Pdst. nr 1

– Szkoła Podstawowa nr 1 (kl. 3a)

– Przedszkole Niepubliczne – Ochronka

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 (kl. 6a)

– Mieszkańcy Domu Pomocy Społeczn. I Hospicjim

– Świetlica Szkoły Podstawowej nr 1

– Dom Samopomocy w Oleśnicy gr. I i II

– Szkoła Podstawowa nr 3 (kl. 1d)

Wyróżnienia: Dom Samopomocy w Oleśnicy gr. III i IV, Szkoła Podstawowa nr 1 (kl. 2a), Szkoła Podstawowa nr 1 (kl. 1b).

Zwycięzcom i nagrodzonym gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję konkursu palm wielkanocnych za rok.

Nie byłoby tak wartościowych nagród gdyby nie sponsorzy, którzy wsparli nasz konkurs. Serdecznie im wszystkim dziękujemy.