OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2024r.

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Odpowiadając na wezwanie Maryi odmawiajmy różaniec indywidualnie, w naszych rodzinach i naszych świątyniach. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym o godz. 17.3o, natomiast w starym kościele, ze względu na prowadzone prace konserwatorskie w dni powszednie o godz. 19.oo a w niedzielę o godz. 16.oo.
  2. Procesja różańcowa do pięciu kaplic różańcowych odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 17.oo. Z racji procesji w tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego w starym kościele.
  1. Informujemy, że dotychczasowy Pan Kościelny Ryszard Cioch kończy pracę w naszej parafii. Dziękujemy mu serdecznie za ofiarną, pełną profesjonalizmu, dyspozycyjności, poświęcenia i oddania posługę. Serdeczne  Bóg zapłać! Posługę kościelnego będzie pełnił p. Paweł Sowa, któremu życzymy błogosławieństwa Bożego i życzliwości parafian.
  2. Zwracamy się z prośbą o ofiary do kopert na inwestycje parafialne. W najbliższym czasie zostaną zakończone prace przy budowie garaży i budynków gospodarczych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  3. Zwracamy się z prośbą o zaangażowanie się w ufundowanie złotych koron dla obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem ze starego kościoła.
  1. W liturgii tygodnia:
  • wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • środa – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  • piątek – św. Franciszka z Asyżu
  • sobota – św. Faustyny Kowalskiej
  1. Spowiedź przed I Piątkiem miesiąca:
  • Dzieci ze szkół podstawowych – w środę od 17.oo
  • Młodzież – w czwartek od 17.oo.
  1. W I Piątek Msze św. ku czci Najśw. Serca Jezusa będą odprawiane o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo (dla dzieci), 18.oo, oraz Msza św. dla młodzieży o 19.oo w starym kościele. W godzinach wolnych od katechizacji będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. Prosimy o zgłaszanie chorych, aby w swoich domach mieli możliwość przyjęcia sakramentów świętych, w tym również Komunii św. zanoszonej co niedzielę przez nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 7.oo. Prosimy również dzieci o udział w tej modlitwie. W czasie nabożeństwa zmiana różańcowa.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawiciela wydawnictwa o. Paulistów promujących ewangeliarze na następny rok.
  2. W kancelarii parafialnej można składać wypominki roczne lub listopadowe. Prosimy o czytelny zapis imion i nazwisk.
  3. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o najnowszym stanowisku Kościoła wobec duchowych zjawisk w Medjugorju.
  4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Jan Smolik z ul. Grunwaldzkiej, śp. Zofia Chmura z Oleśnicy, śp. Jerzy Wiśniewski z ul. Piłsudskiego (pogrzeb we wtorek o godz. 14.oo).