OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20 Niedziela Zwykła 18.08.2024r.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nowennie do miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 17.3o, do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.3o, Godzina Miłosierdzia w piątek o godz. 15.oo.
  2. W liturgii tygodnia:

■ wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i dra Kościoła

■ środa – wspomnienie św. Piusa X pap.

■ czwartek – Najświętszej Maryi Panny Królowej.

■ sobota – święto św. Bartłomieja Apostoła.

1. Przypominamy, że uczestników Mszy św. w świątyni obowiązuje odpowiedni strój; kobiety mają mieć zakryte ramiona a mężczyźni długie spodnie.
  2. Od tygodnia trwają prace na cmentarzu parafialnym, by przygotować 12 punktów poboru wody. Są to prace bardzo skomplikowane i kosztowne. Przypominamy o obowiązku składania deklaracji dysponenta grobu i dokonania opłat za korzystanie z infrastruktury cmentarza.
  3. Zamek Królewski na Wawelu zaprasza do komnat królewskich na pokaz obrazów inspirowanych arrasami i obrazami biblijnymi artystki pochodzącej z Powiśla Dąbrowskiego Magdaleny Miłoś-Kuty. Wystawa w sali Senatorskiej pt. „Hymn o miłości” Magdaleny Miłoś na zaproszenie Dyrektora Zamku Królewskiego na Wawelu dr. hab. Andrzeja Betleja, prof. UJ, we współpracy z pochodzącą z Powiśla Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie Ewą Łączyńską-Widz, będzie dostępna do 1 września. Serdecznie zapraszamy. W dniu 27 sierpnia o godz. 12.oo jest możliwość bezpłatnego zwiedzania wystawy i Wawelu, informacje bliższe u ks. proboszcza.
  4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Antoni Woźniak, zam. Laskówka Delastowicka, śp. Michał Stachura z ul. Zazamcze. Polećmy ich miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.