OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 Niedziela  Zwykła- Niedziela Misyjna 20.10.2024 r.

1. Rozpoczęliśmy Misje Święte. Spotkania misyjne w starym kościele w dni powszednie o godz. 7.oo, wszystkie pozostałe spotkania w kościele parafialnym według programu. Możliwość spowiedzi w kościele parafialnym przez cały tydzień pół godziny przed Mszą poranną, po południu od godz. 17.oo do kazania rekolekcyjnego. Składka na cele misyjne będzie w środę, czwartek i piątek.
  2. Od dziś przez czas trwania misji można nabywać krzyże misyjne; mniejszy w cenie 35 zł, większy w cenie 45 zł.
  3. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który przypomina o naszej odpowiedzialności za ewangelizację. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na misje.
  4. Dziś możemy wesprzeć misje w kościele biorąc udział w kiermaszu ciast, który przed kościołem prowadzą panie z parafialnego oddziału Caritas. Serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy upiekli ciasta oraz paniom z Caritas, które zaangażowały się w przygotowanie kiermaszu. Sugerowana ofiara za ciasto wynosi 35 zł.
  5. We wtorek 22 października przypada liturgiczna uroczystość św. Jana Pawła II patrona Małopolski. Dziękując Bogu za pontyfikat papieża Polaka, za dziedzictwo i przykład jaki nam zostawił, miejmy odwagę bronić tego dziedzictwa i przekażmy je młodemu pokoleniu.
  6. Ze względu na misje od poniedziałku do piątku nie będzie nabożeństwa różańcowego w starym kościele, jedynie w kościele parafialnym.
  7. W przyszłą niedzielę w kościele pw. Wszystkich Świętych będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Msze św. o godz. 7.oo, 10.oo i 12.oo.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcom złota oraz pieniędzy na korony dla obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem ze starego kościoła. Ten dar złożyło 193 osoby: kilogram złota oraz 24 tys. zł i 170 $. Aktualnie trwają prace konserwatorskie nad obrazem, które przynoszą nowe i niezwykłe informacje o historii i datowaniu obrazu, o czym poinformujemy parafian początkiem listopada.
  9. Wypominki można składać na tacę, do wystawionych puszek na ołtarzach bocznych oraz w kancelarii parafialnej.
  1. Ze względów ekologicznych oraz z powodu bardzo wysokich kosztów wywozu i składowania śmieci, prosimy o zweryfikowanie i zmniejszenie ilości zniczy i lampionów składanych na grobach bliskich.
  1. Informujemy, że parking przed Betanią jest zarezerwowany wyłącznie dla klientów kuchni w dni powszednie w godz. od 10.oo do 17.oo, a w niedzielę od 11.oo do 15.oo. Od dziś zapraszamy na obiady niedzielne.
  2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
  3. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Kurek z ul. Jagiellońskiej. Polecajmy go miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.