OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05. 03. 2023 r.

1. W dniu dzisiejszym gościmy w parafii pracowników Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. Prosimy o wsparcie ich działalności.
  2. Dziś przeżywamy dzień solidarności z misjonarzami „Ad Gentes”.
  3. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie naszych kościołów i inwestycje parafialnej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedzielę o godz. 14.3o w starym kościele i o 17.oo w kościele parafialnym. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.3o dla dzieci, o godz. 17.3o dla dorosłych, o godz. 19.oo w starym kościele dla młodzieży.
  5. Wielkopostna Godzina Miłosierdzia codziennie o godz. 15.oo.
  6. Od poniedziałku do środy będą się odbywały rekolekcje dla szkół podstawowych w godz. od 8.oo do 13.3o. W tym czasie będzie przerwa w adoracji wieczystej.
  7. Spotkanie rodziców młodzieży klas 8 będzie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  8. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas będzie we wtorek po Mszy wieczornej.
  9. Spotkanie rodziców i dzieci z trzecich klas przygotowujących się do I Komunii św. będzie w czwartek o godz. 17.oo w kościele parafialnym.
    Spotkanie modlitewne dla Grupy św. O. Pio będzie w piątek o godz. 19.oo.
  10. W sobotę kolejne spotkanie Szkoły Biblijnej ks. prof. Waldemara Rakocego a w niedzielę kazanie katechizmowe na temat męki i śmieci Jezusa w świetle źródeł historycznych.
  11. Zachęcamy do nabycia i czytelnictwa prasy katolickiej.
  12. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane paschaliki i baranki wielkanocne.
  13. Duszpasterstwo Akademickie Tratwa w Tarnowie organizuje koleją edycję Kursu Alfa dla studentów i absolwentów. Rozpoczęcie w najbliższy czwartek o godz. 19.oo.
  14. Nasza parafia we współpracy z tarnowskim biurem Iter organizuje pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela w dniach 3-10 czerwca br. Program podany jest na stronach parafii, na tablicy ogłoszeń oraz na stoliku za ławkami. Spotkanie osób zainteresowanych pielgrzymką będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.
  15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Moździerz z ul. Warzywnej, śp. Janina Taraska z ul. Krasickiego, śp. Józef Surowiec z Olsztyna, śp. Andrzej Mikuła z Kupienina, śp. Zbigniew Guzik z ul. Grunwaldzkiej. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.