OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28. 07. 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów. Z tej okazji, odpowiadając na apel MIVA Polska, która troszczy się o zakup samochodów dla misjonarzy składamy ofiary na ten cel – jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr w minionym roku. (tj. 100 zł za 10 tys. przejechanych km).
  1. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

■ Poniedziałek – św. Marty

■ Środa – św. Ignacego z Loyoli

■ Niedziela – św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów

1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”. W tym celu należy nawiedzić kościół parafialny lub jakikolwiek inny, odmówić w nim modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę”, należy też być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do grzechów, przyjąć Komunię św. oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
  2. Zachęcamy gorąco, by miesiąc sierpień był miesiącem dobrowolnej abstynencji.
  3. W najbliższy czwartek na cmentarzu parafialnym o godz. 18.30 będziemy się modlić za ofiary Powstania Warszawskiego w tym lotników Halifaxa, którzy spieszyli na pomoc walczącym Powstańcom.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach nowenny we wtorek do Miłosierdzia Bożego, w środę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o, oraz Godziny Miłosierdzia w piątek o godz. 15.oo.
  5. Spowiedź przed I Piątkiem:

Dla dzieci ze szkół podstawowych – w środę od godz. 17.oo

Dla młodzieży – w czwartek od godz. 17.oo

W okresie wakacyjnym nie będzie możliwości wyspowiadania wszystkich w sam I piątek. Dlatego organizujemy spowiedzi w dni wcześniejsze.

1. W I Piątek Msze św. będą o godz. 6.oo, 7oo w nowym i Starym Kościele, 16.oo dla dzieci i 18.oo.
  2. Proboszcz odwiedzi chorych w piątek w godzinach porannych
  3. W sobotę o godz. 7.oo nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w duchu wynagrodzenia. W czasie nabożeństwa zmiana różańcowa.
  4. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert na prowadzone prace przy kościele parafialnym, parkingu i budowie garaży oraz budynków gospodarczych.
  5. Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego” Do nabycia w zakrystii i kiosku parafialnym.
  6. Z przykrością informujemy o powtarzających się przypadkach kradzieży na naszym cmentarzu parafialnym. Dotyczy to szczególnie elementów dekoracyjnych grobów. Apelujemy do sumienia osób które dopuszczają się tego haniebnego czynu o opamiętanie się i zaprzestanie okradania cudzych grobów. Prosimy również parafian przebywających na cmentarzu o zwrócenie uwagi na podejrzanie zachowujące się osoby, a szczególnie na wynoszących z terenu cmentarza wiązanki, stroiki, znicze i lampiony. W przypadku zauważenia niepokojących zdarzeń prosimy o poinformowanie parafii lub administratora
  7. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Roman Surowiec z Gruszowa Małego. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.