OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 Niedziela  Zwykła 13.10.2024r.

1. Dziś z okazji Dnia Papieskiego wspieramy ofiarami do puszek Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która organizuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
  2. Dziś ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 18.oo. Z tej racji nie będzie nabożeństwa różańcowego w starym i nowym kościele.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną przez 280 rodzin na kwotę 31 tys. zł. Dziękujemy serdecznie za przekazane złoto oraz pieniądze na korony dla obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem ze starego kościoła przez 73 osoby. Gdyby ktoś jeszcze chciał włączyć się w to dzieło, to można to zrobić przez najbliższy tydzień.
  4. Z okazji przypadającego w poniedziałek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom składamy życzenia zdrowia, sił, mądrości, zapału i wytrwałości w wielkim dziele wychowania młodego pokolenia.
  5. W liturgii tygodnia:

■ wtorek – św. Teresy z Avila

■ środa – św. Jadwigi Śląskiej

■ czwartek – Ignacego Antiocheńskiego

■ piątek – św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia

1. Młodzież z klas ósmych zapraszamy na spotkanie formacyjne przed sakramentem bierzmowania w czwartek o godz. 17.3o. W czasie Mszy św. młodzież otrzyma różańce.
  2. Spotkanie Zespołu Caritas będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  3. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę misyjną. Ofiary na tacę będą przeznaczone na ten cel. Dla pomocy misjonarzom chcemy również zorganizować kiermasz ciast. Uprzejmie prosimy osoby indywidualne jak również stowarzyszenia i grupy parafialne o upieczenie ciast i dostarczenie w sobotę od godz. 10.oo do 15.oo do domu parafialnego. Każdy wyraz zaangażowania na szlachetny cel jest mile widziany i przyjmowany z wdzięcznością.
  4. Wypominki można składać do puszek wystawionych na ołtarzach bocznych oraz w kancelarii parafialnej.
  5. Od przyszłej niedzieli zmieniają się zasady funkcjonowania kuchni BETANIA, która będzie otwarta od poniedziałku od piątku włącznie w godz. od 10.oo do 17.oo oraz w niedzielę o godz. 11.oo do 15.oo. Zapraszamy na niedzielne obiady rodzinne.
  6. Prosimy, by nie parkować samochodów na chodniku przy plebani, aby nie utrudniać wjazdu samochodów przy budowie parkingu i wywozu śmieci.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa” między innymi o tym, czy dzieci nienarodzone, które umarły bez chrztu świętego, trafią do raju.
  8. Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Iter organizuje pielgrzymkę do Meksyku od 29 stycznia do 11 lutego przyszłego roku. Informacje szczegółowe można znaleźć na stronie: https://www.ddpt-iter.pl/pielgrzymki/pielgrzymka/462
  9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Stefan Warias z ul. Słoneczniej. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.